Kobieta dąży do perfekcji. Chce wyglądać pięknie, mieć najlepsze ubrania, najładniejszy makijaż i… długie rzęsy. Niestety, w pędzie za idealnym wizerunkiem zapomina o zdrowiu i naturalnym wyglądzie. Nieświadomie robi krzywdę swoim rzęsom. Gdyby wiedziała, że odżywka do rzęs pomoże osiągnąć perfekcyjne i zadbane rzęsy, nigdy więcej nie zrobiłaby sobie henny, sztucznych rzęs lub makijażu permanentnego.
Odżywka do rzęs może śmiało konkurować z innymi metodami upiększania oprawy oka. I na tle tych sposobów wypada bardzo dobrze. Jak to możliwe?
Henna na rzęsy i/lub brwi to sposób przyciemniania koloru włosków. Zabiegowi możemy poddać się w salonie kosmetycznym lub przeprowadzić go w domu. Nie jest zbyt kosztowny; wymaga jednak poświęcenia trochę czasu i cierpliwości. Hennę nakładamy na rzęsy lub brwi za pomocą małego grzebyka. Następnie czekamy chwilę i zmywamy czarną/brązową substancję z twarzy. Jeżeli zbyt długo przytrzymamy hennę na włoskach, nasza skóra może odbarwić się; brwi i rzęsy będą mocno odznaczały się od kolorytu naszej cery i barwy włosów. Niemniej jednak zabieg henną przynosi natychmiastowe efekty.
Doczepienie sztucznych rzęs jest zabiegiem kosztownym i dość uciążliwym.
Doklejając syntetyczne włoski, przedłużamy lub zagęszczamy nasze naturalne rzęsy. Cały zabieg trwa do około dwóch godzin; doliczyć należy czas poświęcony na uzupełnianie rzęs, które wypadły (uzupełnianie wykonuje się średnio dwa razy w miesiącu). Do zabiegu używa się specjalnego kleju, który, jak większość sztucznych substancji, może powodować podrażnienia. Jeżeli zdecydujemy się na doklejanie sztucznych rzęs, musimy wybrać doświadczoną kosmetyczkę; osoba z małym stażem pracy mogłaby nam wyrządzić krzywdę.
Makijaż permanentny również jest długim zabiegiem, a do tego kosztownym. Wprawdzie efekty utrzymują się ponad pół roku, a z gabinetu wychodzimy z nową kreską na powiece lub „zagęszczonymi” brwiami, to przygotować się trzeba na ból i podrażnienia. Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego? Podobny jest do tatuowania – pod skórę wprowadzany jest barwnik.
Czy odżywka do rzęs zastąpi hennę, sztuczne rzęsy i makijaż permanentny?
Tak, i to z bardzo dobrymi wynikami. Kurację odżywką do rzęs przeprowadzamy samodzielnie w domu. Jedna aplikacja trwa krócej niż pół minuty i podobna jest do narysowania kreski eyelinerem. Mimo że na efekty trzeba czekać około czterech tygodni, to odżywka do rzęs działa tylko i wyłącznie na nasze naturalne rzęsy, nie powoduje podrażnień (wyjątki stanowią osoby uczulone na którykolwiek ze składników) i zawiera składniki roślinne.
Odżywka do rzęs vs henna, doczepki i makijaż permanentny
W czym odżywka do rzęs jest lepsza od henny?
Odżywka do rzęs nie może odbarwić skóry, nie trzeba jej zmywać i czekać kilkunastu minut aż zafarbuje nasze włoski. Aplikacja odżywki do rzęs jest znacznie łatwiejsza niż nakładanie henny. Jest jednak jeden plus dla henny: rezultat w postaci przyciemnionych rzęs widoczny jest od razu.
W czym sztuczne rzęsy są gorsze od odżywki do rzęs?
Doczepiane rzęsy są wytwarzane z futer zwierząt lub syntetycznych materiałów. Zabieg przedłużania lub zagęszczania rzęs jest bardzo długi, męczący i kosztowny. Minusem są także wizyty uzupełniające.
A odżywka do rzęs kontra makijaż permanentny?
Ten ostatni sposób daje tylko optyczne zagęszczenie rzęs lub brwi; do tego jest długi, bolesny i kosztowny. Może wiązać się z podrażnieniami i obrzękiem.
Żaden z wyżej wymienionych sposobów upiększania oprawy oka nie przynosi kompleksowych efektów. Zrobi to jedynie odżywka do rzęs. Kosmetyk wydłuża, zagęszcza, przyciemnia, regeneruje i wzmacnia. Cena odżywki do rzęs jest bardziej atrakcyjna od powyższych metod. Co wybierzesz? Hennę, sztuczne rzęsy, makijaż permanentny czy odżywkę do rzęs?